MADO

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Vefat 06.07.2024 - 11:33, Güncelleme: 06.07.2024 - 12:27
 

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Ürgüp Aksalur Mahellesi halkından Ürgüp’te ikamet eden Merhum Bekir Kaynak eşi, Vedat ve Sedat Kaynak ‘ ın Annesi, Ürgüp Turizmcilerinden Emoji Tourismin Sahibi Gökhan ve Bekir Kaynak’ın Babaanneleri Hatice Kaynak (86) yaşında vefat etti. Cenazesi bugün Aksalurda öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Aksalur Mahellemizde defnedilecek. Hacıbektaş Karahasanlı köyü sakinlerinden İstanbul’da ikamet eden Metin Peker’in eşi Melahat Peker vefat etti. Oktay Güclü'nun  amcasi Adnan Güclü vefat etti. Cenazesi ikindi namazina muteakiben Alibey Camiinden kaldirilacak.   Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”  Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.
Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Ürgüp Aksalur Mahellesi halkından Ürgüp’te ikamet eden Merhum Bekir Kaynak eşi, Vedat ve Sedat Kaynak ‘ ın Annesi, Ürgüp Turizmcilerinden Emoji Tourismin Sahibi Gökhan ve Bekir Kaynak’ın Babaanneleri Hatice Kaynak (86) yaşında vefat etti. Cenazesi bugün Aksalurda öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Aksalur Mahellemizde defnedilecek.

Hacıbektaş Karahasanlı köyü sakinlerinden İstanbul’da ikamet eden Metin Peker’in eşi Melahat Peker vefat etti.

Oktay Güclü'nun  amcasi Adnan Güclü vefat etti. Cenazesi ikindi namazina muteakiben Alibey Camiinden kaldirilacak.

 

Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

 Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.