MADO

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Vefat 05.07.2024 - 11:42, Güncelleme: 05.07.2024 - 11:42
 

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Güzelyurt Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Göktürk Apt. No:15/12 adresinde ikamet eden Halil Özer 69 yaşında vefat etti. Cenazesi ikindi namazına müteakiben Kurşunlu Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defn edilecek. Mehmet Ok 89 yaşında vefat etti.Cenazesi Niğde Çamardı'dan kaldırılacak. Mehmet Songur 91 yaşında vefat etti. Cenazesi Kırıkkale'de kaldırılacak. Ürgüp halkından Merhum Mustafa Elmacı ve Ferdane Elmacı'nın oğlu, Ömer Elmacı'nın abisi Mustafa Elmacı'nın babası Elektrikçi Metin Elmacı ( 63 ) yaşında vefat etti. Cenazesi bugün Ürgüpte Cuma Namazına müteakip kılınacak Cenaze Namazından sonra Ürgüp'te defnedilecek.   Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”  Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.  
Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Güzelyurt Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Göktürk Apt. No:15/12 adresinde ikamet eden Halil Özer 69 yaşında vefat etti. Cenazesi ikindi namazına müteakiben Kurşunlu Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defn edilecek.

Mehmet Ok 89 yaşında vefat etti.Cenazesi Niğde Çamardı'dan kaldırılacak.

Mehmet Songur 91 yaşında vefat etti. Cenazesi Kırıkkale'de kaldırılacak.

Ürgüp halkından Merhum Mustafa Elmacı ve Ferdane Elmacı'nın oğlu, Ömer Elmacı'nın abisi Mustafa Elmacı'nın babası Elektrikçi Metin Elmacı ( 63 ) yaşında vefat etti. Cenazesi bugün Ürgüpte Cuma Namazına müteakip kılınacak Cenaze Namazından sonra Ürgüp'te defnedilecek.

 

Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

 Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.