MADO

ÜLKÜCÜ CAMİASININ ACI GÜNÜ

Vefat 04.07.2024 - 18:27, Güncelleme: 04.07.2024 - 18:51
 

ÜLKÜCÜ CAMİASININ ACI GÜNÜ

Nevşehir eğitim camiasıdan ayrıca Ülkücü camiasının sevilen isimlerinden Halil Özer vefat etti.

Cenazesi yarın (05.07.2024)ikindi namazına müteakiben Kurşunlu Camiide kılınacak olan namazın ardından kaldırım mezarlığına defnedilecek.  Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. إذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا ...inna lillahi ve inna ileyhi raciun إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz' derler." (Bakara 156) "Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz" Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde: "Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz" derler. Yani bu davranışlarıyla Allah'a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah'ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.  
Nevşehir eğitim camiasıdan ayrıca Ülkücü camiasının sevilen isimlerinden Halil Özer vefat etti.

Cenazesi yarın (05.07.2024)ikindi namazına müteakiben Kurşunlu Camiide kılınacak olan namazın ardından kaldırım mezarlığına defnedilecek. 

Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

إذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا ...inna lillahi ve inna ileyhi raciun إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz' derler." (Bakara 156) "Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz"

Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde: "Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz" derler. Yani bu davranışlarıyla Allah'a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah'ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.