MADO

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Vefat 02.07.2024 - 14:33, Güncelleme: 02.07.2024 - 14:33
 

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Bekdik Mahallesi TOKİ 2.Etap C3 adresinde ikamet eden Necmettin Eşsiz 74 yaşında vefat etti.Cenazesi öğle namazına müteakiben Hamdi Tüfekçi Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek. Basarsanrnıç Köyünde yaşayan Kadın Karadayı 86 yaşında vefat etti. Cenazesi ikindi namazına müteakiben Basarsarnıç Köyünden kaldırılacak. Cevherdudayev Mahallesi Şehir Selim Bingöl Caddesi TÜRKMEN Yapı  Koop. D Blok Kat:5 Daire:10 adresinde ikamet eden Saliha Gençarslan 87 yaşında vefat etti. Cenazesi öğle namazına müteakiben Alibey Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek.   Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”  Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.
Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Bekdik Mahallesi TOKİ 2.Etap C3 adresinde ikamet eden Necmettin Eşsiz 74 yaşında vefat etti.Cenazesi öğle namazına müteakiben Hamdi Tüfekçi Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek.

Basarsanrnıç Köyünde yaşayan Kadın Karadayı 86 yaşında vefat etti. Cenazesi ikindi namazına müteakiben Basarsarnıç Köyünden kaldırılacak.

Cevherdudayev Mahallesi Şehir Selim Bingöl Caddesi TÜRKMEN Yapı  Koop. D Blok Kat:5 Daire:10 adresinde ikamet eden Saliha Gençarslan 87 yaşında vefat etti. Cenazesi öğle namazına müteakiben Alibey Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek.

 

Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

 Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.