MADO

BİMSADER' DEN ÇİMENTO ZAMMINA TEPKİ

Nevşehir 28.06.2024 - 15:21, Güncelleme: 28.06.2024 - 15:21
 

BİMSADER' DEN ÇİMENTO ZAMMINA TEPKİ

BİMSADER Başkanı Sonugelen çimento zammına tepki çekti konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Sonugelen açıklamasında; '' Ramazan bayramından sonra inşaat sektöründe yaşanan durgunluk herkesin malumudur. Konut kredi faizlerinin çok yüksek olması, satışları ciddi şekilde düşürmüştür. Dolayısıyla mevcut devam eden ve yeni başlayacak projelerin ilerlemesini son derece yavaşlatmıştır. inşaat malzemesi üreticileri ve satıcaılarında işlerin durma seviyesine gelmiştir. Bims sektörümüzdede işler yavaşlamış ve talepler minimum seviyeye gelmiştir. Birçok firmamız 2023 fiyatları ile satışlar yapmaktadır. Ürünlerimiz yılbaşından bu yana zamlanmamıştır. Ürünlerimizin en önemli hammaddelerinden biri olan çimentoya temmuz ayı başında zam geleceği söylenmektedir. Bu zam tamamen gereksiz olarak görülmektedir. İşlerin bu kadar yavaşlamaya girdiği süreçte bims fiyatları düşerken çimemto fiyatlarına yapılması planlanan zammın herhangi bir izahı bulunmamaktadır. Pazarda bulunan diğer duvar elemanlarına karşı pazar payımız zaten geride kalmaya başladığı bu süreçte tekrar bir daha çimento zammının gündeme gelmesi sektörümüzü ciddi bir sıkıntıya sokacaktır. Son zamanlarda elektriğe, doğalgaza ve diğer bir çok girdiye zammı bırakın fiyatlar geriye gelmiştir. Çimento fabrikalarının bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz. Ülkemiz ekonomisinin bu geçiş sürecini tüm sanayicilerimiz ile dayanışma ile daha rahat geçirebiliriz.'' dedi.
BİMSADER Başkanı Sonugelen çimento zammına tepki çekti konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Sonugelen açıklamasında; '' Ramazan bayramından sonra inşaat sektöründe yaşanan durgunluk herkesin malumudur.
Konut kredi faizlerinin çok yüksek olması, satışları ciddi şekilde düşürmüştür.

Dolayısıyla mevcut devam eden ve yeni başlayacak projelerin ilerlemesini son derece yavaşlatmıştır.
inşaat malzemesi üreticileri ve satıcaılarında işlerin durma seviyesine gelmiştir.

Bims sektörümüzdede işler yavaşlamış ve talepler minimum seviyeye gelmiştir.
Birçok firmamız 2023 fiyatları ile satışlar yapmaktadır. Ürünlerimiz yılbaşından bu yana zamlanmamıştır.


Ürünlerimizin en önemli hammaddelerinden biri olan çimentoya temmuz ayı başında zam geleceği söylenmektedir. Bu zam tamamen gereksiz olarak görülmektedir.
İşlerin bu kadar yavaşlamaya girdiği süreçte bims fiyatları düşerken çimemto fiyatlarına yapılması planlanan zammın herhangi bir izahı bulunmamaktadır.

Pazarda bulunan diğer duvar elemanlarına karşı pazar payımız zaten geride kalmaya başladığı bu süreçte tekrar bir daha çimento zammının gündeme gelmesi sektörümüzü ciddi bir sıkıntıya sokacaktır.

Son zamanlarda elektriğe, doğalgaza ve diğer bir çok girdiye zammı bırakın fiyatlar geriye gelmiştir.

Çimento fabrikalarının bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz. Ülkemiz ekonomisinin bu geçiş sürecini tüm sanayicilerimiz ile dayanışma ile daha rahat geçirebiliriz.'' dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.