MADO

NEVŞEHİR VALİLİĞİ AÇIKLADI

Nevşehir 22.06.2024 - 16:26, Güncelleme: 22.06.2024 - 16:26
 

NEVŞEHİR VALİLİĞİ AÇIKLADI

Nevşehir Valiliği bugün Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonu düştüğü ile ilgili asılsız haberler yapılmasının ardından açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; ''Bazı basın yayın organlarında yer alan Kapadokya bölgemizde sıcak hava balonu düştüğü ve yaralılar olduğu yönünde asılsız haberler üzerine konu hakkında açıklama yapılması gereği hasıl olmuştur. Bugün saat 05:15 sıralarında ilimiz Paşabağları mevkiinden havalanan bahse konu sıcak hava balonu Göreme Beldesi sınırları içerisinde iniş esnasında acil olarak emniyetli bir şekilde sert iniş gerçekleştirmiştir. Acil iniş sonrası balonda bulunan 20 yolcu ve 2 pilot AFAD ekiplerimiz tarafından güvenli bir şekilde tahliye edilmiş herhangi bir yaralanma gerçekleşmemiş, balonda bulunan pilot ve yolcuların gerçekleştirilen sağlık muayenesinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır.''  ifadelerine yer verildi.
Nevşehir Valiliği bugün Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonu düştüğü ile ilgili asılsız haberler yapılmasının ardından açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; ''Bazı basın yayın organlarında yer alan Kapadokya bölgemizde sıcak hava balonu düştüğü ve yaralılar olduğu yönünde asılsız haberler üzerine konu hakkında açıklama yapılması gereği hasıl olmuştur.

Bugün saat 05:15 sıralarında ilimiz Paşabağları mevkiinden havalanan bahse konu sıcak hava balonu Göreme Beldesi sınırları içerisinde iniş esnasında acil olarak emniyetli bir şekilde sert iniş gerçekleştirmiştir.

Acil iniş sonrası balonda bulunan 20 yolcu ve 2 pilot AFAD ekiplerimiz tarafından güvenli bir şekilde tahliye edilmiş herhangi bir yaralanma gerçekleşmemiş, balonda bulunan pilot ve yolcuların gerçekleştirilen sağlık muayenesinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır.''  ifadelerine yer verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.