MADO

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Vefat 22.06.2024 - 11:50, Güncelleme: 22.06.2024 - 11:50
 

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 505. Sokak No:71 adresinde ikamet eden Sanayi esnaflarından Kaportacı Burhan Saykılı ve elektirikçi Erhan Saykılı'nın babası Sümer Bank'tan emekli Duran Saykılı 71 yaşında vefat etti. Cenazesi öğle namazına müteakiben Fişekçi Camide kılınacak olan namazın ardından Gülşehir'in Yakatarla Köyünde defnedilecek. Karasenir köyü sakinlerinden Ahmet oğlu, Rafet Şahin vefat etti. Cenazesi bu gün öğle namazına müteakiben Karasenir köyü mezarlığına defnedilecek. Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”  Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.   .      
Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 505. Sokak No:71 adresinde ikamet eden Sanayi esnaflarından Kaportacı Burhan Saykılı ve elektirikçi Erhan Saykılı'nın babası Sümer Bank'tan emekli Duran Saykılı 71 yaşında vefat etti. Cenazesi öğle namazına müteakiben Fişekçi Camide kılınacak olan namazın ardından Gülşehir'in Yakatarla Köyünde defnedilecek.

Karasenir köyü sakinlerinden Ahmet oğlu, Rafet Şahin vefat etti. Cenazesi bu gün öğle namazına müteakiben Karasenir köyü mezarlığına defnedilecek.

Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

 Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

 

.

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.