MADO

MEZARLIKLARA DRONE İLE GÜL SUYU SIKILDI

Nevşehir 15.06.2024 - 17:00, Güncelleme: 15.06.2024 - 17:00
 

MEZARLIKLARA DRONE İLE GÜL SUYU SIKILDI

Nevşehir Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklara drone ile gül suyu sıkıldı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen uygulamayı Belediye başkanı Rasim Arı’da izledi.

Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye ekiplerince bayram öncesinde ilaçlama çalışması gerçekleştirilen Hayvan Pazarı, Belediye Caddesi ve kurban kesim alanlarında incelemelerde bulundu. Bu yıl ilk kez drone ile gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi alan Arı, daha sonra Kaldırım Mezarlığı’na geçti. Burada bir süre drone mezarlık bölgesine gül suyu sıkılmasını izleyen Arı, uygulamanın Türkiye’de ilk kez Nevşehir’de gerçekleştirildiğini belirterek bu konuda kendilerine destek veren girişimcilere teşekkür etti. Arı, ardından mezar ziyaretine gelen vatandaşlarla da bayramlaşarak çam fidanı hediye ettikten sonra Nevşehir Eski Belediye Başkanlarından merhum Nejdet Ersan ve Seyit Mehmet Akbay’ın İle Abdullah Çatlı’nın kabirlerini ziyaret ederek dualar okudu.  
Nevşehir Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklara drone ile gül suyu sıkıldı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen uygulamayı Belediye başkanı Rasim Arı’da izledi.

Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye ekiplerince bayram öncesinde ilaçlama çalışması gerçekleştirilen Hayvan Pazarı, Belediye Caddesi ve kurban kesim alanlarında incelemelerde bulundu. Bu yıl ilk kez drone ile gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi alan Arı, daha sonra Kaldırım Mezarlığı’na geçti.

Burada bir süre drone mezarlık bölgesine gül suyu sıkılmasını izleyen Arı, uygulamanın Türkiye’de ilk kez Nevşehir’de gerçekleştirildiğini belirterek bu konuda kendilerine destek veren girişimcilere teşekkür etti.

Arı, ardından mezar ziyaretine gelen vatandaşlarla da bayramlaşarak çam fidanı hediye ettikten sonra Nevşehir Eski Belediye Başkanlarından merhum Nejdet Ersan ve Seyit Mehmet Akbay’ın İle Abdullah Çatlı’nın kabirlerini ziyaret ederek dualar okudu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.