MADO

KAPADOKYA’DA YOGA ETKİNLİĞİ

Gündem (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 14.06.2024 - 11:00, Güncelleme: 14.06.2024 - 11:23
 

KAPADOKYA’DA YOGA ETKİNLİĞİ

Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinlik ile katılımcılar Kapadokya’da yoga yaptı.

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Başabağları ören yerinde Uluslararası Dünya Yoga Günü etkinliği düzenlendi. 2014 yılında Hindistan’ın işbirliğiyle ve 177 üye ülkenin desteğiyle 21 Haziran tarihi Uluslararası Yoga Günü ilan edilmesiyle ilk Uluslararası Yoga Günü 21 Haziran 2015 yılında tüm dünyada kutlanmaya başlandı. Yoganın insanlar için sağlık yararlarının yanı sıra bir yaşam tarzı olmasıyla beraber popülaritesi her geçen gün artmaya devam ediyor. Uluslararası Yoga Günü’nün bu yılki teması “Uyum ve Barış için yoğa sloganıyla düzenlenen programa Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Alpana Dubey de katıldı. Kapadokya’nın bu muhteşem atmosferinde, tarihi bölgesinde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Alpana Dubey yaptığı konuşmada. "Yoga sanatı, bilimi ve felsefesi Hindistan’da ortaya çıkmış olabilir, ancak bugün tüm dünyaya aittir. Yoganın popülaritesi dünya çapında giderek artmaktadır. Uluslararası Yoga Günü 2015’te ilk kez kutlandığından bu yana, her yıl Güne yeni bir odak noktası belirlemek için bir tema seçiliyor. Geçen yılki tema "İnsanlık için Yoga idi" dedi.  
Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinlik ile katılımcılar Kapadokya’da yoga yaptı.

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Başabağları ören yerinde Uluslararası Dünya Yoga Günü etkinliği düzenlendi. 2014 yılında Hindistan’ın işbirliğiyle ve 177 üye ülkenin desteğiyle 21 Haziran tarihi Uluslararası Yoga Günü ilan edilmesiyle ilk Uluslararası Yoga Günü 21 Haziran 2015 yılında tüm dünyada kutlanmaya başlandı.

Yoganın insanlar için sağlık yararlarının yanı sıra bir yaşam tarzı olmasıyla beraber popülaritesi her geçen gün artmaya devam ediyor. Uluslararası Yoga Günü’nün bu yılki teması “Uyum ve Barış için yoğa sloganıyla düzenlenen programa Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Alpana Dubey de katıldı.

kapadokya haberleri">Kapadokya’nın bu muhteşem atmosferinde, tarihi bölgesinde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Alpana Dubey yaptığı konuşmada. "Yoga sanatı, bilimi ve felsefesi Hindistan’da ortaya çıkmış olabilir, ancak bugün tüm dünyaya aittir. Yoganın popülaritesi dünya çapında giderek artmaktadır. Uluslararası Yoga Günü 2015’te ilk kez kutlandığından bu yana, her yıl Güne yeni bir odak noktası belirlemek için bir tema seçiliyor. Geçen yılki tema "İnsanlık için Yoga idi" dedi.

 

Nevşehir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.