MADO

NEVŞEHİR CANLI HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR!

Gündem 12.06.2024 - 15:08, Güncelleme: 12.06.2024 - 15:08
 

NEVŞEHİR CANLI HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR!

Nevşehir Ticaret Borsası canlı hayvan pazarında Kurban bayramı öncesi son hazırlıklar tamamlandı.

Nevşehir canlı hayvan pazarında yerlerini alan kurban satıcıları sıcak havaya rağmen müşterilerini bekliyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Nevşehir’de kurbanlık hayvan pazarlarında hareketlilik başlarken, satıcılar ile alıcılar arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor. Nevşehir Alacaşar yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarının bu yılda Nevşehir halkına en iyi şekilde hizmet vereceğini belirten Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş, “Manevi değerlerimizin pekiştiği, toplumumuzun birlik ve beraberliğinin en güzel şekilde sergilendiği özel bir döneme yaklaşıyoruz. Kurban ibadeti, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyeye çıkararak, toplumumuzun bütünleşmesine vesile oluyor. Nevşehir Ticaret Borsası olarak, Kurban Bayramı’nda halkımıza en iyi hizmeti sunmak için tüm hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık." dedi. Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eden Borsa Başkanı İbrahim Salaş: “Nevşehir canlı hayvan pazarına bu yılda hem satıcılarımız hem de kurban alacak vatandaşlarımız pazarımıza gelecek ve kurbanlıklarını güvenli bir şekilde alacak. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile gelip canlı hayvan pazarımızda alışverişlerini yaparken burada Veteriner hekimimiz tarafından hizmet anlamında da hayvanların gebe olup olmadığı, sağlığının yerinde olup olmadığını ve kurbana müsait olup olmadığını öğrenebilirler. Öte yandan Nevşehir Hayvan Pazarı’mız Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah saat:07.30 dan, arefe günü ise sabah saat: 05.00 ten itibaren bütün personellerimizle vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza şimdiden edecekleri kurban ibadetinin kabul olmasını diliyorum. Hayırlı olsun” dedi. Başkan Salaş, “Nevşehir Ticaret Borsası olarak, tüm vatandaşlarımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyoruz. Bayramın birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirmesi dileğiyle, tüm halkımıza en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız.” ifadelerine yer verdi. Bu arada hayvan pazarında satışa sunulan kurbanlık hayvanların bulaşıcı hastalıklar yönünden kontrolleri Nevşehir Ticaret Borsası’nın görevli veteriner hekimi tarafından yapılıyor. Ayrıca, Kurban Bayramı öncesinde gebe hayvanların kesimini önlemek amacıyla, satılan kurbanlıkların gebe olup olmadığı ‘ultrason’ cihazıyla kontrol ediliyor. İl ve merkez ilçe dışından getirilen hayvanlar için Veteriner Sağlık Raporu aranırken, merkez ilçe köylerinden getirilen hayvanlarda ise menşe şehadetnamesi kontrolü yapılıyor. İl Jandarma Alay Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince canlı hayvan nakilleri kontrol altına alındığı belirtildi.  
Nevşehir Ticaret Borsası canlı hayvan pazarında Kurban bayramı öncesi son hazırlıklar tamamlandı.

Nevşehir canlı hayvan pazarında yerlerini alan kurban satıcıları sıcak havaya rağmen müşterilerini bekliyor.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Nevşehir’de kurbanlık hayvan pazarlarında hareketlilik başlarken, satıcılar ile alıcılar arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor.

Nevşehir Alacaşar yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarının bu yılda Nevşehir halkına en iyi şekilde hizmet vereceğini belirten Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş, “Manevi değerlerimizin pekiştiği, toplumumuzun birlik ve beraberliğinin en güzel şekilde sergilendiği özel bir döneme yaklaşıyoruz. Kurban ibadeti, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyeye çıkararak, toplumumuzun bütünleşmesine vesile oluyor. Nevşehir Ticaret Borsası olarak, Kurban Bayramı’nda halkımıza en iyi hizmeti sunmak için tüm hazırlıklarımızı titizlikle tamamladık." dedi.

Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eden Borsa Başkanı İbrahim Salaş: “Nevşehir canlı hayvan pazarına bu yılda hem satıcılarımız hem de kurban alacak vatandaşlarımız pazarımıza gelecek ve kurbanlıklarını güvenli bir şekilde alacak. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile gelip canlı hayvan pazarımızda alışverişlerini yaparken burada Veteriner hekimimiz tarafından hizmet anlamında da hayvanların gebe olup olmadığı, sağlığının yerinde olup olmadığını ve kurbana müsait olup olmadığını öğrenebilirler. Öte yandan Nevşehir Hayvan Pazarı’mız Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah saat:07.30 dan, arefe günü ise sabah saat: 05.00 ten itibaren bütün personellerimizle vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza şimdiden edecekleri kurban ibadetinin kabul olmasını diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Başkan Salaş, “ Nevşehir Ticaret Borsası olarak, tüm vatandaşlarımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyoruz. Bayramın birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirmesi dileğiyle, tüm halkımıza en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız.” ifadelerine yer verdi.

Bu arada hayvan pazarında satışa sunulan kurbanlık hayvanların bulaşıcı hastalıklar yönünden kontrolleri Nevşehir Ticaret Borsası’nın görevli veteriner hekimi tarafından yapılıyor.

Ayrıca, Kurban Bayramı öncesinde gebe hayvanların kesimini önlemek amacıyla, satılan kurbanlıkların gebe olup olmadığı ‘ultrason’ cihazıyla kontrol ediliyor.

İl ve merkez ilçe dışından getirilen hayvanlar için Veteriner Sağlık Raporu aranırken, merkez ilçe köylerinden getirilen hayvanlarda ise menşe şehadetnamesi kontrolü yapılıyor. İl Jandarma Alay Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince canlı hayvan nakilleri kontrol altına alındığı belirtildi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.