MADO

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Vefat 09.06.2024 - 11:20, Güncelleme: 09.06.2024 - 11:20
 

NEVŞEHİR'DE BUGÜN VEFAT EDENLER

Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

350 Evler Mahallesi Bahçe Sokak No:31/2 adresinde ikamet eden Nbehat Erkek 57 yaşında vefat etti.  Cenazesi öğle namazına müteakiben Kurşunlu Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek. Esentepe Mahallesi Ufuk Sokak Nevkur Çağdaş APT. No:6 adresinde ikamet eden Neşet Arı 24 yaşında tarafik kazası nedeniyle  vefat etti. Cenazesi öğle namazına müteakiben Hamdi Tüfekçi  Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek. Kenan Zengin 62 yaşında kalp krizi nedeniyle vefat etti. Cenazesi Ürgüp'ün İbrahimpaşa Köyünden kaldırılacak. 15 Temmuz Mahallesi 136. sokak Orhan Kavas Apt. No:6 C Blok adresinde ikamet eden Suaiye Demirci 86 yaşında vefat etti. Cenazesi Gülşehir'den kaldırılacak.   Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”  Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.  
Nehabernevşehir internet haber sitesi olarak merkez, ilçe, köy ve beldelerden vefat haberleri veriyoruz.

350 Evler Mahallesi Bahçe Sokak No:31/2 adresinde ikamet eden Nbehat Erkek 57 yaşında vefat etti.  Cenazesi öğle namazına müteakiben Kurşunlu Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek.

Esentepe Mahallesi Ufuk Sokak Nevkur Çağdaş APT. No:6 adresinde ikamet eden Neşet Arı 24 yaşında tarafik kazası nedeniyle  vefat etti. Cenazesi öğle namazına müteakiben Hamdi Tüfekçi  Camiide kılınacak olan namazın ardından Kaldırım Mezarlığına defnedilecek.

Kenan Zengin 62 yaşında kalp krizi nedeniyle vefat etti. Cenazesi Ürgüp'ün İbrahimpaşa Köyünden kaldırılacak.

15 Temmuz Mahallesi 136. sokak Orhan Kavas Apt. No:6 C Blok adresinde ikamet eden Suaiye Demirci 86 yaşında vefat etti. Cenazesi Gülşehir'den kaldırılacak.

 

Nehabernevşehir internet sitesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..."  إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

 Açıklaması: Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.