MADO

ÖĞRENCİLER HEM FİDAN DİKTİ, HEM DE ÇEVREYİ TEMİZLEDİ

Yaşam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 10.05.2024 - 13:30, Güncelleme: 10.05.2024 - 16:49
 

ÖĞRENCİLER HEM FİDAN DİKTİ, HEM DE ÇEVREYİ TEMİZLEDİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (SHMYO) öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında fidanları toprakla buluşturdu ve çevre temizliği yaptı.

NEVÜ Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı 2. sınıf öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi çerçevesinde ve Öğr. Gör. Nurdan Demir’in koordinatörlüğünde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe SHMYO Müdürü Doç. Dr. Kamuran Özdil, dersin sorumlu Öğr. Gör. Nurdan Demir, Yüksek Okul Sekreteri Orhan Yaman ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik öğrencileri katıldı. Nevşehir Orman Bölge Müdürlüğü’nden temin edilen fidanlar, NEVÜ merkez yerleşkesinde toprakla buluşturularak can suyu verildi. NEVÜ öğrencileri, yine ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında Nevşehir merkezde yer alan çocuk parkında çevre temizliği yaptı. ‘Çevreyi Koru Doğaya Nefes Ol’ temasıyla çevre temizliğine yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlayan öğrenciler, Zeki Soyak Parkı’nı ve çevresini temizledi. Öğrenciler ayrıca toplumda çevre bilincinin oluşmasına yönelik de gençleri ve vatandaşları bilgilendirdi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (SHMYO) öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında fidanları toprakla buluşturdu ve çevre temizliği yaptı.

NEVÜ Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı 2. sınıf öğrencileri, ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi çerçevesinde ve Öğr. Gör. Nurdan Demir’in koordinatörlüğünde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe SHMYO Müdürü Doç. Dr. Kamuran Özdil, dersin sorumlu Öğr. Gör. Nurdan Demir, Yüksek Okul Sekreteri Orhan Yaman ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik öğrencileri katıldı. Nevşehir Orman Bölge Müdürlüğü’nden temin edilen fidanlar, NEVÜ merkez yerleşkesinde toprakla buluşturularak can suyu verildi.
NEVÜ öğrencileri, yine ‘Gönüllülük Çalışmaları’ dersi kapsamında Nevşehir merkezde yer alan çocuk parkında çevre temizliği yaptı. ‘Çevreyi Koru Doğaya Nefes Ol’ temasıyla çevre temizliğine yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlayan öğrenciler, Zeki Soyak Parkı’nı ve çevresini temizledi. Öğrenciler ayrıca toplumda çevre bilincinin oluşmasına yönelik de gençleri ve vatandaşları bilgilendirdi.

Nevşehir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.