MADO

YASAK YÖNTEMLE BALIK AVLAYAN ŞAHISLAR YAKALANDI

Asayiş 02.05.2024 - 10:21, Güncelleme: 02.05.2024 - 10:22
 

YASAK YÖNTEMLE BALIK AVLAYAN ŞAHISLAR YAKALANDI

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çevre, doğa ve hayvanların korunması ile ilgili faaliyetlere aralıksız devam ediyor.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı, Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, hayvan haklarının korunması kapsamında; 01 Mayıs 2024 günü, Gülşehir ilçesi Araplı mevkii mülki sınırları içerisinde yapılan denetim ve kontrollerde; (2) şahıs Kızılırmak Nehrinde bot ile ağ atarak balık avladıkları esnada yakalandı. Bahse konu olayda kullanılan (1) adet bot, (2) adet kürek, (1) adet yaklaşık (400) metre uzunluğunda balık ağı ve 25-50 cm uzunluğunda sazan cinsi (200) adet balık muhafaza altına alındı. Yasak yöntemlerle balık avladığı tespit edilen  şahıslar hakkında tanzim edilen evraklar, yasal işlem yapılmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmiştir.
Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çevre, doğa ve hayvanların korunması ile ilgili faaliyetlere aralıksız devam ediyor.

nevşehir haberleri">Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı, Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, hayvan haklarının korunması kapsamında; 01 Mayıs 2024 günü, Gülşehir ilçesi Araplı mevkii mülki sınırları içerisinde yapılan denetim ve kontrollerde; (2) şahıs Kızılırmak Nehrinde bot ile ağ atarak balık avladıkları esnada yakalandı.

Bahse konu olayda kullanılan (1) adet bot, (2) adet kürek, (1) adet yaklaşık (400) metre uzunluğunda balık ağı ve 25-50 cm uzunluğunda sazan cinsi (200) adet balık muhafaza altına alındı.

Yasak yöntemlerle balık avladığı tespit edilen  şahıslar hakkında tanzim edilen evraklar, yasal işlem yapılmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmiştir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.