gurbuz_yapi
ADNAN TANGÜLER
Köşe Yazarı
ADNAN TANGÜLER
 

Annelerimiz için Kapadokya doğasından hediyem var

Annelerimiz için Kapadokya doğasından hediyem var. Ben rehberim. İşimin tarifi gezdirmek. Gezdirmek için gezmek gerekli. Gezdim, Kapadokya doğasından annelere buket buket çiçekler topladım. Annelerimiz her gün mutlu olmayı hak ederler. Herkese annesi özeldir, her anneye de evladı kıymetlidir. Ben de annemi özlemle anıyorum. Kayın valideme saygılarımı gönderiyorum. Çiğdem çiçek iyi anne, iyi bir eş, soğolsun, şükürler olsun. Kapadokya doğasını santimetre santimetre bozuyorlar. Çevre yolları hesapsız yapılmakta, doğanın ortasına oteller, düğün salonları, müzeler yapılmakta, şehrin süsü tarihi eserlerinin önüne dükkanlar dikilmekte, peribacaları tekmelenmekte, üzerlerine yazılar kazınmakta, spreylenmekte, kiliselerine bir kilitli kapı çok görülmekte, hazine avcılığı hat safhada, siyasete direnemeyen Alan Yönetimi gelmiş, milli park özelliğimiz iptal edilmiş, korunan alan miktarımız artırılacağına azaltılmış, yerlisi de turisti de eline geçeni yere atmakta, turizm, çevre eğitimi almamış başkanlar, kaymakamlar, valiler kol gezmekte, kararlar liyakatsiz kişilerce verilmekte. Birisi nüfusun %90'ının hayır dediği dükkanları için, diğeri Kapadokya doğası içine 1 km uzunluğunda otel yaptığı için kendisiyle, nasıl da yapabildim diyerek, gurur duymakta. Bu duruma bizler her şeyi göze alarak tepki verirken, Kapadokya doğasının ekmeğini yiyen diğerleri şu, bu sebeplerle sessiz kalmaktalar. Güzel bir Kapadokya'yı çocuklarımıza bırakmak amacımız olmalı, değil mi? Dünyaya da Kapadokya'yı koruyacak çocuklar bırakmalıyız. Bölge halkımıza her yolu deneyerek yaşadıkları nadide bölgelerini gezdirmeliyiz, sevdirmeliyiz. Çünkü seven korur. Anneler, babalar, öğretmenler, başkanlar, kaymakamlar, valiler, vekiller, gezin, sevin, sevdirin. Çiçeklerimi lütfen kabul edin.
Ekleme Tarihi: 09 Mayıs 2022 - Pazartesi

Annelerimiz için Kapadokya doğasından hediyem var

Annelerimiz için Kapadokya doğasından hediyem var.

Ben rehberim. İşimin tarifi gezdirmek. Gezdirmek için gezmek gerekli.

Gezdim, Kapadokya doğasından annelere buket buket çiçekler topladım. Annelerimiz her gün mutlu olmayı hak ederler. Herkese annesi özeldir, her anneye de evladı kıymetlidir. Ben de annemi özlemle anıyorum. Kayın valideme saygılarımı gönderiyorum. Çiğdem çiçek iyi anne, iyi bir eş, soğolsun, şükürler olsun.

Kapadokya doğasını santimetre santimetre bozuyorlar. Çevre yolları hesapsız yapılmakta, doğanın ortasına oteller, düğün salonları, müzeler yapılmakta, şehrin süsü tarihi eserlerinin önüne dükkanlar dikilmekte, peribacaları tekmelenmekte, üzerlerine yazılar kazınmakta, spreylenmekte, kiliselerine bir kilitli kapı çok görülmekte, hazine avcılığı hat safhada, siyasete direnemeyen Alan Yönetimi gelmiş, milli park özelliğimiz iptal edilmiş, korunan alan miktarımız artırılacağına azaltılmış, yerlisi de turisti de eline geçeni yere atmakta, turizm, çevre eğitimi almamış başkanlar, kaymakamlar, valiler kol gezmekte, kararlar liyakatsiz kişilerce verilmekte.

Birisi nüfusun %90'ının hayır dediği dükkanları için, diğeri Kapadokya doğası içine 1 km uzunluğunda otel yaptığı için kendisiyle, nasıl da yapabildim diyerek, gurur duymakta.

Bu duruma bizler her şeyi göze alarak tepki verirken, Kapadokya doğasının ekmeğini yiyen diğerleri şu, bu sebeplerle sessiz kalmaktalar.

Güzel bir Kapadokya'yı çocuklarımıza bırakmak amacımız olmalı, değil mi? Dünyaya da Kapadokya'yı koruyacak çocuklar bırakmalıyız.

Bölge halkımıza her yolu deneyerek yaşadıkları nadide bölgelerini gezdirmeliyiz, sevdirmeliyiz. Çünkü seven korur.

Anneler, babalar, öğretmenler, başkanlar, kaymakamlar, valiler, vekiller, gezin, sevin, sevdirin. Çiçeklerimi lütfen kabul edin.
Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.