avanos
mado
Gündem Haber Girişi: 23.11.2022 - 13:45, Güncelleme: 23.11.2022 - 13:45

CHP İl Başkanı Gülmez Öğretmenler Gününü Kutladı

 

CHP İl Başkanı Gülmez Öğretmenler Gününü Kutladı

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerimiz için, “Öğretmenler dünyanın her tarafında insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır” demiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez Yarın Kutlanacak Öğretmenler günü öncesi Yayınladığı mesaj'ta Öğretmenler Gününü Kutladı. Gülmez mesajında "Öğretmenlerimiz; büyük bir özveriyle çocuklarımızı yetiştiren, ışığı ile aydın bir Türkiye’nin yolunu açan kutsal bir mesleği icra etmekte ve yurdumuzun dört bir yanında her şartta fedakarca görev yapmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerimiz için, “Öğretmenler dünyanın her tarafında insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır” demiştir. Hal böyle iken; bugün öğretmen maaşları yoksulluk sınırının altında kalmakta, yüzbinlerce öğretmen “ücretli öğretmen” statüsüyle açlık sınırına mahkum edilmekte ve halen Türkiye'de 460 bin atanamayan öğretmen atama beklemektedir. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ödenemeyecek saygın ve kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimiz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için canla başla görevlerini ifa etmektedir. Öğretmenlerimizin toplumda hak ettikleri saygıyı görmeleri için şartları iyileştirilmeli, ücretli öğretmen ayıbına bir an önce son verilmeli ve atanamayanların ise atamalarının yapılarak mesleklerini icra etmeleri sağlanmalıdır. Bu vesileyle ömrünün 28 yılını bu kutsal mesleğe adayan emekli bir öğretmen olarak; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve görevi başında mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenlerimizi saygı ve rahmet ile anarken, görevdeki ve emekli Saygıdeğer Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum" dedi .
Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerimiz için, “Öğretmenler dünyanın her tarafında insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır” demiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez Yarın Kutlanacak Öğretmenler günü öncesi Yayınladığı mesaj'ta Öğretmenler Gününü Kutladı.

Gülmez mesajında "Öğretmenlerimiz; büyük bir özveriyle çocuklarımızı yetiştiren, ışığı ile aydın bir Türkiye’nin yolunu açan kutsal bir mesleği icra etmekte ve yurdumuzun dört bir yanında her şartta fedakarca görev yapmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerimiz için, “Öğretmenler dünyanın her tarafında insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır” demiştir.

Hal böyle iken; bugün öğretmen maaşları yoksulluk sınırının altında kalmakta, yüzbinlerce öğretmen “ücretli öğretmen” statüsüyle açlık sınırına mahkum edilmekte ve halen Türkiye'de 460 bin atanamayan öğretmen atama beklemektedir.

Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ödenemeyecek saygın ve kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimiz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için canla başla görevlerini ifa etmektedir.

Öğretmenlerimizin toplumda hak ettikleri saygıyı görmeleri için şartları iyileştirilmeli, ücretli öğretmen ayıbına bir an önce son verilmeli ve atanamayanların ise atamalarının yapılarak mesleklerini icra etmeleri sağlanmalıdır.

Bu vesileyle ömrünün 28 yılını bu kutsal mesleğe adayan emekli bir öğretmen olarak; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve görevi başında mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenlerimizi saygı ve rahmet ile anarken, görevdeki ve emekli Saygıdeğer Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum" dedi .
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.