avanos
mado
Nevşehir Haber Girişi: 01.11.2022 - 17:19, Güncelleme: 02.11.2022 - 08:27

İzciler Ateş Yaktı, Çadırda Kaldı

 

İzciler Ateş Yaktı, Çadırda Kaldı

NEVÜ İzci Kulübü öğrencileri, çalışmalarında vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İzci Kulübü, üniversitenin Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi içerisinde takım başları ve takım başı yardımcıları için temel eğitim kampı etkinliği düzenledi. Bünyesindeki kulüp üyeleri ile kurulan takımlar halinde faaliyet gösteren NEVÜ İzci Kulübü; mevcut ve yeni kurulan takımlarının takım başları ve takım başı yardımcılarının eğitimi için kulübün lider izcileri, takım başları ve yardımcıları ile akademik danışmanlarının katılımıyla NEVÜ  yerleşkesi içerisinde 25 kişilik kamp düzenledi. Gerçekleştirilen etkinlikte kulübün lider izcileri tarafından izci disiplini, kamp düzeni, ateş yakma, ilk yardım, doğada hayatta kalma teknikleri, birlik olma, takımların düzeni ve yönetilmesi gibi birçok konuda uygulamalı eğitimler verildi. Kampın ve eğitimin detayları hakkında bilgi verilmeyen izcilere, "İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde gecenin geç saatlerinde aniden uyandırılarak tatbikatlar yaptırıldı. "Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesi, tören ile yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergilediler. Ateş Gecesi sonrası etkinliklerine devam eden NEVÜ İzci Kulübü, kampın son günü olan Pazar günü etkinliklerini tamamlayarak kampını sonlandırdı. NEVÜ İzci Kulübü öğrencileri, çalışmalarında vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.
NEVÜ İzci Kulübü öğrencileri, çalışmalarında vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İzci Kulübü, üniversitenin Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi içerisinde takım başları ve takım başı yardımcıları için temel eğitim kampı etkinliği düzenledi.

Bünyesindeki kulüp üyeleri ile kurulan takımlar halinde faaliyet gösteren NEVÜ İzci Kulübü; mevcut ve yeni kurulan takımlarının takım başları ve takım başı yardımcılarının eğitimi için kulübün lider izcileri, takım başları ve yardımcıları ile akademik danışmanlarının katılımıyla NEVÜ  yerleşkesi içerisinde 25 kişilik kamp düzenledi.

Gerçekleştirilen etkinlikte kulübün lider izcileri tarafından izci disiplini, kamp düzeni, ateş yakma, ilk yardım, doğada hayatta kalma teknikleri, birlik olma, takımların düzeni ve yönetilmesi gibi birçok konuda uygulamalı eğitimler verildi.

Kampın ve eğitimin detayları hakkında bilgi verilmeyen izcilere, " İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde gecenin geç saatlerinde aniden uyandırılarak tatbikatlar yaptırıldı.

"Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesi, tören ile yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergilediler.

Ateş Gecesi sonrası etkinliklerine devam eden NEVÜ İzci Kulübü, kampın son günü olan Pazar günü etkinliklerini tamamlayarak kampını sonlandırdı.

NEVÜ İzci Kulübü " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> İzci Kulübü öğrencileri, çalışmalarında vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.